FOTBAL

CSM Victoria Carei obține prima victorie a sezonului în Liga 4 Elite

CSM Victoria Carei a obținut prima victorie a sezonului în Liga 4 Elite, învingând ACS Botiz cu 2-1, grație golurilor marcate de Horvath David și Tempfli Patrick.

Duminică, 29 septembrie, echipa de fotbal CSM Victoria Carei a reușit să obțină prima victorie a sezonului, impunându-se cu scorul de 2-1 în deplasare, pe terenul celor de la ACS Botiz. Această victorie a venit după ce în etapa precedentă echipa a încheiat la egalitate meciul de pe teren propriu cu Turul Micula, adunând astfel primul punct din acest sezon competițional.

Meciul de la Botiz a fost unul intens, cu CSM Victoria Carei dominând în mare parte întâlnirea. În minutul 37, Horvath David a deschis scorul pentru echipa sa, oferind astfel un avans important. Repriza a doua a început favorabil pentru careieni, Tempfli Patrick dublând avantajul echipei în debutul acestei părți, consolidându-și astfel șansele de a obține cele trei puncte.

Gazdele de la ACS Botiz nu s-au dat bătute și au reușit să marcheze un gol de onoare prin Jonathan Parker, cu zece minute înainte de final, stabilind astfel scorul final la 1-2. Această victorie este un semn de încurajare pentru CSM Victoria Carei, care își dorește să își consolideze poziția în clasament și să continue să adune puncte.

În etapa următoare, ACS Botiz va primi vizita echipei Talna Orașu Nou, în timp ce CSM Victoria Carei se va întoarce pe teren propriu, unde va întâlni CSM Olimpia Satu Mare II, în căutarea de noi succese.

Competiție: Liga 4 Elite
Etapa: 5
Scor final: ACS Botiz 1-2 CSM Victoria Carei (0-1 la pauză)
Marcatori: Jonathan Parker (ACS Botiz) | Horvath David, Tempfli Patrick (CSM Victoria Carei)
Arbitru: Mihai Marius
Asistenți: Vlad Ardelean și Jenifer Damian
Observator: Iosif Vigu
Componența echipelor:
ACS Botiz: Mroz Dawid – Mihai Gînta, Marc Logan, Luca Coceriuc, Maedera Mikael, Valentin Oneț, Theodor Ploeșteanu, Stifano Julian, Payne Aiden, Saunders Robert, Parker Jonathan; Rezerve: Lund Damon, Lazarus Jared, Caballero Cesar, Crosby Kareem, Sofian Țânțaș; Antrenor: Giuseppe Funiccelo.

CSM Victoria Carei: Erik Mitracica – Tempfli Lorant, Nyilvan Bogdan (cpt.), Pozsonyi Peter, Lucian Pașca, Murvai Martin, Tempfli Marko, Nyilvan Rareș, Mezei Manuel, Horvath David, Tempfli Patrick; Rezerve: Fekete Milan, Fulop Cristian, Tempfli Zalan, Malinetescu Ianis, Iulian Varga, Benke Edward, Keizer Richard; Antrenor: Tabi Zsolt.

Această victorie oferă echipei CSM Victoria Carei un nou impuls în sezon, iar suporterii așteaptă cu entuziasm următoarele confruntări!