FC Brasov a pierdut la Targu Jiu

Pandurii Targu Jiu a castigat meciul de pe teren propriu in compania echipei FC Brasov din etapa a doua a Ligii I la fotbal, cu scorul 2-1 (1-0). Golurile gazdelor au fost marcate de Vranjes, in minutele 17 si 79, in vreme ce pentru brasoveni a punctat Majernik, in minutul 50 al meciului. Acesta a fost penultimul meci al rundei a doua din competitia fotbalistica interna, ultimul meci al rundei disputandu-se aseara, intre formatiile Otelul Galati si Concordia Chiajna.

Rezultatele inregistrate in partidele disputate incepand de joia trecuta

Sportul Studentesc – Ceahlaul Piatra Neamt 1-1. FCM Targu Mures – CFR Cluj 0-2. Universitatea Cluj – Rapid Bucuresti 2-0. FC Vaslui – Petrolul Ploiesti 0-0. Astra Ploiesti – Vointa Sibiu 0-1. Steaua Bucuresti – CS Mioveni 4-0. Gaz Metan Medias – Dinamo Bucuresti 0-5. Pandurii Targu Jiu – FC Brasov 2-1.