FC Olimpia – Zărnești 1-1 (1-1)

Olimpia Satu Mare a jucat marți cel de-al doilea amical din cantonamentul de la Poiana Brașov. Adversarul sătmărenilor a fost o echipă din fotbalul județean din Brașov, una din Zărnești.

Cu Dascălu – Achim, Hlinca, Munteanu, Bura – Viland, Rus, V. Pop, Lukacs – Brata, Dembele, meciul a început excelent pentru Olimpia. Darius Lukacs a deschis scorul în minutul 2 al jocului, după o pasă venită de la Ciprian Brata, revenit la echipa sătmăreană după o accidentare. Echipa din Zărnești a reușit să egaleze în minutul 45. Multe informații nu am aflat despre repriza secundă însă știm doar că meciul s-a terminat la egalitate, scor 1-1. Este a doua remiză consecutivă pentru FC Olimpia, după cea cu FC Precizia Săcele de sâmbătă, scor 1-1.

Echipa antrenată de Tiberiu Selymes își termină cantonamentul pe 15 iulie, dar înainte cu o zi va mai disputa un ultim joc de pregătire.