FCSB a câștigat la Cluj și a relansat lupta pentru titlu în Liga 1

Victorie importantă la Cluj, în fața CFR-ului obținută de FCSB în fața actualei campioane și lider în Liga 1. Echipa antrenată de Toni Petrea s-a inpus cu 1-0 în urma unui gol marcat de Octavian Popescu în minutul 74. O victorie meritată pentru că FCSB a dominat meciul a avut marile ocazii ale meciului în timp ce echipa din Cluj, care a jucat la 0-0, a avut o singură ocaziei, un singur șut pe spațiul porții și acela în minutul 90.

E drept, victorie echipei lui Becali a fost facilitată și de eliminarea lui Susic care a comis un fault violent asupra luo Olaru. Istvan Kovacs i-a arătat acestuia caronașul roșu fapt care a contat în economia jocului. Dar toți specialiștii au declarat după meci că sancțiunea lui Kovacs a fost justă iar per ansamblu, arbitrajul a fost unul excelet.

Una pesta alta, FCSB s-a apropiat la 2 puncte de CFR și, dacă va câștiga meciul direct din retur, are mari șanse la titlu. Să ma notăm că în playoff toate cele trei meciutri s-au încheiat cu victoria oaspeților gazdele nereulind să înscrie niciun gol.