Fotbal. Cupa Romaniei – Timisoreana – FC Brasov si Dinamo, primele echipe calificate in semifinale

Gruparea FC Brasov a fost prima echipa care s-a calificat in semifinalele competitiei, dupa ce a invins, pe teren propriu, cu scorul 1-0 (0-0), echipa FC Timisoara, printr-un gol reusit de Marian Cristescu in minutul 90+3. In cel de-al doilea meci programat miercuri, in sferturile de finala, Dinamo Bucuresti a invins, pe teren propriu, cu scorul 4-2 (0-1, 1-1), dupa loviturile de departajare, echipa Universitatea Craiova. La finalul celor 90 de minute, scorul era 1-1, golurile fiind reusite de Munteanu ’67, pentru Dinamo, si Dina ’31, pentru Universitatea Craiova. Egalitatea s-a mentinut si dupa 120 de minute, astfel ca s-a trecut la executarea loviturilor de departajare. Pentru Dinamo au punctat Andrei Cristea, Catalin Munteanu, Adrian Cristea si a ratat Bordeanu, in timp ce pentru Universitatea a inscris Ologu si au ratat Gaman, Barboianu si Mihai Costea.