Fotbal – FCMU a sustinut ultimul joc de pregatire

Pentru FC Maramures Universitar Baia Mare, ultimul joc de pregatire inaintea reluarii returului Ligii a III-a s-a consumat marti, cand baimarenii au intalnit echipa de Liga a IV-a din judetul Satu Mare, Somesul Oar. Meciul s-a jucat pe terenul II din Complexul FC Baia Mare, pe parcursul a 30 de minute fiecare repriza si s-a terminat cu victoria maramuresenilor cu scorul 5-1. Golurile echipei noastre au fost marcate de V. Pop, Bota (din penalty), Lacatos, Bichiri si Gego. In acest joc a debutat cea mai noua achizitie a baimarenilor, atacantul Alexandru Gego (27 de ani), care a semnat un contract valabil cu gruparea baimareana pana in vara si a marcat.

Antrenorii echipei baimarene au folosit urmatorul lot de jucatori< Bota – Podina, Somcherechi, Toma, Gherman – Achim, Fritea, Lacatos, Ernszt – V. Pop, Roszel. In repriza secunda au evoluat Bota – Podina, Somcherechi, Toma, Gherman (D. Muresan) – Achim, Fritea, Lacatos (Hodor), Ernszt – V. Pop, Roszel. Pentru repriza a III-a au fost trimisi in teren< Lovasz – V. Muresan, Hodor, D. Muresan, Durus – Bichiri, Iatu, Loi, Lacatos – Brata, Gego.