Fotbal. Spicul Mocira – Victoria Carei 4-0 (1-0)

Stadionul Municipal din Zalau. Spectatori circa 500 (maramuresenii au plecat la Zalau cu trei autocare).

Spicul Mocira: Ioan Hicea – Pavel Muresan (’70, Vasile Jeler), Cristian Muresan, Catalin Chisiu, Claudiu Muresan, Reinhardt Szaniszlo (’80, Bogdan Doroltan), Florin Muresan, Cristi Pop, Zorel Rus (’87, Bogdan Petrus), Tiberiu Pataki, Attila Piroska (’85, Florin Mesaros). Antrenor: Cristi Muresan. Rezerve: Petru Konycska – Mircea Sabau, Robert Sabo.

Victoria Carei: Aurelian Cionca – Stefan Balogh, Sebastian Alexutan, Zsolt Tabi (’84, Erich Moca), Eric Gnandt, Ciprian Sarca, Lucian Dascal, Iuliu Peczer, Florin Rosu (’69, Laszlo Kovacs), Szabolcs Osvath, Arnold Hagen. Antrenor: Zsolt Tabi. Rezerve: Ionut Filip – Tamas Kopriva, Istvan Viezer, Giuliano Negrea

Au marcat: Tiberiu Pataky (’26, ’62, ’79) si Attila Piroska (’74).

Au arbitrat: Paul Unimatan – Gabriel Barjac, Ferencz Tunyogy (toti trei din Zalau).

Observatori: Mihai Timoc (Zalau) si Alexandru Terhes (Oradea).

Prima repriza a fost dominata de fotbalistii din Mocira, care dupa mai multe ocazii reusesc sa deschida scorul prin Pataki, care a finalizat de la 10 m o centrare a lui Zorel Rus, 1-0. Pataki, care a reusit trei goluri in aceasta partida, a marcat cel de al doilea gol de la 14 m, dupa o pasa primita de la antrenor, 2-0. In minutul 75, a fost randul lui Pataki sa il serveasca pe Piroska, pentru 3-0. Ultimul gol al partidei a fost inscris de pataki, care de aceasta data a fost servit de Piroska, 4-0.

Campioana judetului Maramures a promovat, insa acum sa vedem daca au resurse financiare pentru a evolua in Liga a III-a sau si Spicul va fi un meteor in galaxia acestui nivel al fotbalului romanesc.

FC Bioland Paleu (Bihor) – CS Somesul Ileanda (Salaj) 4-5 (dupa 11 m). La echipa din Ileanda, antrenata de :tefan Colar, au evoluat, printre altii, Alexandru Lovasz, Bogdan Darabus, Dacian Dacin, Cristian Lazar, Dorel Nechita, Bogdan Grigorie, Bogdan Barle, toti jucatori maramureseni.