Fotbal – “U” Cluj – FC Maramures Universitar Baia Mare 3-0

In cadrul celui de-al doilea meci de pregatire, FC Maramures Universitar a intalnit, in deplasare, Universitatea Cluj. Partida a avut loc pe stadionul “Clujeana”.

S-au disputat doua reprize a cate 60 de minute. La final, clujenii s-au impus cu 3-0.

Pentru “U” Cluj au evoluat si fostii jucatori dinamovisti Claudiu Niculescu si Adrian Cristea.

In prima repriza, ambele echipe si-au creat putine ocazii de poarta.

In partea secunda, jocul a fost mai deschis, cu multe ocazii in ambele tabere. Totusi, clujenii au deschis scorul in minutul 65, prin Claudiu Niculescu. Pana la finalul meciului, “U” a mai punctat de doua ori, prin Tony (115) si Cojocnean (120).