Duelul din campionatul Ungariei dintre Mol Fehervar și Diosgyor s-a încheiat cu victoria echipei vizitatoare, scor 3-1.

Niciunul dinte cei doi români Adi Rus (Fehervar) și Gicu Grozav (Diosgyor) nu au jucat din primul minut la echipele lor, dar au intrat în teren pe parcursul reprizei secunde. Intrat în teren în minutul 55, la scorul de 1-0 pentru gazde, Gicu Grozav a jucat excepțional și a întors soarta partidei. Fostul dinamovist a egalat după doar cinci minute, iar un minut mai târziu a dus scorul la 2-1 pentru Diosgyor. Apoi, în minutul 89, Grozav a închis tabela pentru 3-1.

Sătmăreanul Adi Rus a început pe bancă după ce în precedentele două etape a rămas în afara lotuui din cauza unei suspendări. Rus a intrat în teren în minutul 67, la scorul de 2-1 pentru DVTK după ce colegii lui din defensivă au gafat în serie în câteva rânduri.

În ciuda eșecului, Fehervar își păstrează locul 3 în clasament în timp ce Diosgyor este “lanterna roșie” din Ungaria.