Gnohere aduce FCSB-ului a treia victorie

FCSB a înregistrat joi a treia victorie consecutivă din Grupa G Europa League. Un succes care duce echipa lui Nicolae Dică mai aproape de Primăvara Europeană.

Meciul de joi, de pe terenul echipei Hapoel Beer Sheva, s-a deschis după intrarea lui Gnohere din minutul 69. La puține secunde după ce l-a înlocuit pe Tănase, atacantul FCSB-ului a reușit să trimită mingea în poartă. Teixeira a luat pe cont propriu o acțiune pe partea dreaptă, a pătruns în careu după care l-a servit pe Gnohere. “Bizonul” a marcat cu un șut din întoarcere din careul mic (min. 70). Același Gnohere avea să dubleze avantajul steliștilor, cu o lovitură de cap, la o centrare excelentă a lui Budescu (min. 75).

Finalul de meci a reaprins șansele gazdelor la un rezultat pozitiv. Dar timpul nu a fost suficient pentru Beer Sheva, echipă care a încris golul de onoare în minutul 88, prin Cuenca. Beer Sheva – FCSB s-a terminat 1-2 (0-0).

În celălalt meci al grupei, Lugano – Plzen 3-2.