ICIM Arad – CSM Satu Mare 77-60 (44-25) la baschet feminin

Picture 1Echipa de baschet feminin a CSM Satu Mare a jucat joi primul meci amical în noua formulă. Un joc util pentru ambele echipe, şi unul, am putea spune echilibrat doar în ultimele două sferturi. ICIM Arad a reuşit însă să se impună în faţa a 3-400 de suporteri prezenţi în sala de sport din Arad cu scorul de 77-60 (44-25).

Învingătoarea s-a decis practic în primele două sferturi pe care ICIM le-a câştigat cu 19-12 şi 25-13. Sătmărencele le-au dominat pe vicecampioanele României după pauză. CSM a câştigat sfertul 3 cu 25-23, iar sfertul 4 s-a terminat 10-10. Au marcat pentru CSM: Andreea Orosz – 17p, Ashley Adams – 12p, Flavia Ferenczi şi Eniko Laza câte 8p, Toccara Ross – 7p, Andreea Pop – 4p, iar Voica şi Szmutku câte două puncte.

CSM Satu Mare se va afla la sfârşitul acestei săptămâni la un turneu în Timişoara acolo unde va juca cu echipele din Liga I, ICIM Arad, Timişoara şi Universitatea Cluj.

Sursă foto: baschetarad.ro