În perioada 28 noiembrie – 1 Decembrie are loc Memorialul Daniel Prodan

La fotbal în sală, organizat de AJF Satu Mare

Asociația Județeană de Fotbal ne informează că va organiza Memorialul “Daniel Prodan” în perioada 28 noiembrie – 1 decembrie. Totul se va desfășura în sala LPS “Ecaterina Both” din municipiul Satu Mare.

Vor fi 8 grupe cu echipe din diferite zone ale județului Satu Mare. Se califică în faza optimilor de finala echipele clasate pe locurile 1 si 2.

• Energia Negreşti Oaş

Miercuri, 1 Decembrie, de la ora 09:30, urmează jocurile eliminatorii, conform tragerii la sorti efectuată după încheierea meciurilor din grupe.

În cele ce urmează vă prezentăm și aspecte din regulamentul competiției.

La competiţie au drept de participare jucătorii născuţi în anul 2003 şi/ sau mai tineri. O echipă afiliată la AJF se poate înscrie cu mai multe echipe, în acest caz se întocmeşte un tabel cu fiecare echipă, aceasta fiind obligată să depună Comisiei organizatoare, înainte de începerea turneului (jucătorii fiind folosiţi numai la echipa în care se regăsesc în tabelul depus înainte de competiţie). Durata jocului este de 2 reprize a câte 10 minute + 2 minute pauză. Meciurile se vor juca în sistem 5+1, pe raportul de arbitru fiecare echipă poate trece maxim 12 jucători la fiecare joc.
Informaţii suplimentare: Szilagyi Ștefan, telefon -0744.504.136.