Înfrângere pentru voleibaliste

Picture 2Secția de volei a CSM Satu Mare a jucat sâmbătă pe teren propriu cu CSU Oradea, un meci contând pentru etapa a 2-a din Seria Vest a Diviziei A2.

În primul set echipa antrenată de Ovidiu Groza a condus până în ultimele minute ale primei părți de joc, fiind egalate la 23-23, după care orădencele s-au desprins și au reușit să întoarcă rezultatul în favoarea lor, scor final 23-25.

Seturile 2 și 3 au fost mult mai clare, CSU Oradea câștigând fără probleme. Scorul pe seturi CSM – CSU: 23-25, 16-25 și 17-25.

În etapa a 3-a CSM Satu Mare va juca în deplasare, în 24 octombrie, la Poli Timișoara.