Marian Drăgulescu este campion european la sol

Marian Drăgulescu a câștigat sâmbătă medalia de aur în concursul la sol din cadrul Campionatelor Europene la gimnastică artistică de la Cluj-Napoca.

La 36 de ani, românul a fost notat de arbitri cu 14,500 puncte în urma exercițiului său. Medalia de argint a revenit gimnastului Dmitrii Lankin din Rusia (14,466 puncte), în timp ce bronzul a fost obținut de Alexander Șatilov (14,400 puncte). Gimnastele Ioana Crișan și Olivia Cîmpian, primele sportive din delegația României care au evoluat într-o finală a

Campionatelor Europene de la Cluj-Napoca, s-au clasat, vineri, pe locurile 18, respectiv 23 în concursul de individual compus, cu un total de 51,032 puncte, respectiv, 50,106 puncte.

Români avem și în finalele de duminică însă vom reveni cu rezultatele înregistrate.