Olimpia – FC Zalău 2-0 (2-0)

olimpia

Olimpia a câștigat amicalul disputat vineri la Salonta, contra echipei FC Zalău cu scorul de 2-0. Formația sătmăreană a fost alcătuită în mare parte din juniori plus trei “veterani”, Șuta, Dragoș și Cipri Prodan.

Și tocmai veteranii din atac au marcat ambele goluri ale Olimpiei. Mai întâi, în minutul 4 a marcat Dragoș după care Cipri Prodan a înscris golul de 2-0 în minutul 9. A fost și scorul final pentru că, în ciuda a numeroase ocazii, de ambele părți, nu s-a mai marcat niciun gol.

– Olimpia: Șuta – Sabău, Domuța, A.Rus, Lucaci, Socaci, R.Rus, Cr. Paul, Roatiș, Dragoș, C.Prodan. Au mai jucat Miron, Feier, Villand, Denis și Brian Lemac.

Ceilalți jucători aflați în cantonament au efectuat un antrenament. În echipa din Zalău au evoluat ex sătmărenii Marinaș și Molnar. Sâmbătă, Olimpia va disputa un nou meci, la Sebiș, cu Național, liderul seriei a V-a din C3.