Patru locuri 1 pentru luptători la Arad

Luptătorii de la CS Satu Mare – Cetate Ardud au participat sâmbătă la prima ediție a Memorialului “Ion Cinteză”, desfășurat în Arad. A fost un turneu frumos în care sportivii noștrii au reușit să se întoarcă cu 8 medalii.

Așadar, însoțiți de antrenorul Tudor Barbul, la categoria 28 kg Cristian Ciurcuț s-a clasat pe 3, la categoria 32 kg Marian Zaha a luat primul loc, iar Marius Bulgăr locul 2, Andrei Barbul (50 kg) – 1, Cătălin Pop – 3, Cristi Sabo (76 kg) – 1, Felician Chiș (36 kg) – 1 și Dănuț Bulgăr locul 3 la categoria 66 kg. Au participat 104 sportivi din Arad, Timişoara, Lugoj, Baia Mare, Satu Mare şi Braşov.

Regretatul antrenor Ion Cinteză s-a stins din viaţă în urmă cu un an, este cel care a îndrumat paşii multor copii spre performanţă. Această competiţie a fost organizată de preşedintele clubului Glogovăţ 2010, Călin Bun.