Platanul Marna a luat un punct în meciul cu Acâș

În etapa a 23-a a Ligii a V-a de fotbal

marnaEchipa sponsorizată de cotidianul Informația Zilei, Platanul Marna a jucat duminică în etapa a 23-a din cadrul Ligii a V-a de fotbal.

Echipa antrenată de Viorel Secan a reușit să scoată un punct contra echipei din Acâș, după ce s-a văzut condusă cu scorul de 2-0 în minutul 30. Primul gol pentru Marna a fost marcat de Alin Fuzi în minutul 35, iar cel de-al doilea de Ștefan Fuzi în minutul 74.

Având în vedere că Platanul Marna se află la primul sezon în fotbalul județean după o perioadă lungă de timp, înainte cu 3 etape de terminarea sezonului, ocupă un onorabil loc 7, în Seria A. Arată ca o adevărată echipă de fotbal județean, și tindem să credem că va avea rezultate tot mai bune. De curând a fost inaugurat terenul de fotbal din Marna, acolo unde vin aproape toți localnici să-și susțină echipa, la meciurile de acasă.