Plimob Sighet a câștigat etapa de zonă “Gheorghe Ola”

junioriSala de sport a Colegiului “Taian Vuia” din Satu Mare a găzduit faza zonală a Memorialului Gheorghe Ola, competiție rezervată micilor fotbaliști născuți în anul 2005.

La turneu au participat patru echipe, campioanele județelor Bihor, Maramures, Sălaj și Satu Mare. După disputarea  celor 6 meciuri, pe primul loc s-a clasat Plimob Sighet, echipă antrenată de Neluțu Hotea și Cristi Lais. Sighetenii și-au câștigat astfel dreptul de a participa la etapa finală a campionatului.

Campioana județului Satu Mare, AS Juniorul, antrenor Nelu Donca, a terminat turneul pe locul 3, câștigând cu Viitorul Zalău (3-0), remizând cu Plimob Sighet (0-0) și pierzând cu Viitorul Oradea (2-3).
Clasament: 1. Plimob Sighet – 7p, 2.Viitorul Oradea – 6p, 3. Juniorul SM – 4p, 4. Viitorul Zalău – 0p.