Publicul îl aplauda pe Boştină pentru victorie, Anca şi Heil s-au împotrivit

olimpiaÎn multe meciuri, atât în acest sezon, cât şi în cel trecut, zeiţa Fortuna, a fost de partea sătmărenilor. Nu şi în meciul cu Fortuna Câmpina, când zeiţa norocului a surâs echipei oaspete care a egalat în penultimul minut al prelungirilor. E un fel de a spune “egalată” pentru că, de fapt, cei care au marcat, în propria poartă, au fost sătmărenii.

Era minutul 90+2 când, din disperare de cauză, căpitanul oaspeţilor, Marian Marin a aruncat un balon, de la centrul terenului, în careul Olimpiei. Dar portarul Anca, nejenat de nimeni, ieşit la marginea careului, a apreciat greşit traiectoria balonului care a sărit peste el. Heil a încercat să repare greşeala colegului să dar, talonat de un adverar, a lovit greşit balonul care a intrat în plasă. Gol stupid, marcat contrar cursului jocului, greşeala cea mai mare aparţinând portarului Anca. Reuşita Fortunei a venit la câteva secunde după ce Boştină a ieşit de pe teren, publicul aplaudându-l pentru o eventuală victorie. Meciul s-a terminat 1-1 (0-0), golul sătmărenilor fiind marcat de Boştină în minutul 58.

Mai multe informaţii în ediţia tipărită a cotidianului Informaţia Zilei de luni, 24 noiembrie.