Image 1
Image 2
Acasa

FOTBAL, SATU MARE

Rezultate, clasamente și meciurile viitoare din Elite, Liga 4 și Liga 5

Fotbalul județean sătmărean a trecut de o nouă etapă în zilele de 21-22 octombrie 2023. Rezultatele vi le-am prezentat însă acum revenim cu tabloul complet.
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on twitter
Asculta acest articol

Astfel, în rândurile următoare vă prezentăm toate rezultatele înregistrate, situația din clasamente și meciurile viitoare.

Liga 4 Elite (etapa 8)

• Someşul Odoreu-Turul/Partium 0-5
• AFC Căpleni-Recolta Dorolţ 2-1
• Schwaben K.Cămin-Fortuna Căpleni 2-2
• Oaşul 1969-Unirea Tăşnad 1-3
• Ştiinţa Beltiug-Talna Oraşu Nou 3-0
• ACS Botiz a stat
CLASAMENT
1. Unirea Tăşnad 7 6 1 0 29-7 19
2. Oaşul 1969 7 5 0 2 27-14 15
3. Talna Oraşu Nou 7 4 2 1 27-10 14
4. Ştiinţa Beltiug 6 4 2 0 14-4 14
5. Recolta Dorolţ 7 3 1 3 21-14 10
6. ACS Botiz 7 3 0 4 20-15 9
7. Turul/Partium 7 2 3 2 16-12 9
8. Schwaben K. Cămin 6 2 1 3 7-14 7
9. Fortuna Căpleni 8 2 1 5 11-28 7
10. AFC Căpleni 8 1 1 6 9-33 4
11. Someșul Odoreu 6 0 0 6 4-34 0
Etapa 9 – 28/29 octombrie
• Talna Oraşu Nou-Oaşul 1969
• Unirea Tăşnad-Ştiinţa Beltiug
• Stăruinţa Berveni-AFC Căpleni
• Recolta Dorolţ-Schwaben Kalmandi Cămin
• Botiz-Turul Micula
• Fortuna Căpleni-Someşul Odoreu

Liga 4, Seria A (etapa 7)

• Recolta Sanislău-Viitorul Lucăceni 4-2
• Platanul Marna-Stăruinţa Berveni 2-0 Kneho

• Urziceni-Unirea Pişcolt 5-0
• Voinţa Doba-Frohlich Foieni 0-6
• AS Ghenci-CSM Victoria Carei II 3-1
• Real Andrid-Crasna Moftinu Mic 1-2
• ACS Ciumeşti-Someşul Oar 0-6
CLASAMENT
1. Crasna Moftinu Mic 7 6 0 1 32-9 18
2. Recolta Sanislău 7 6 0 1 19-12 18
3. Someşul Oar 7 5 1 1 25-12 16
4. Stăruinţa Berveni 7 5 0 2 16-9 15
5. Kneho Urziceni 7 4 1 2 14-5 13
6. Platanul Marna 7 4 1 2 22-14 13
7. Frohlich Foieni 7 3 3 1 18-9 12
8. Real Andrid 7 2 3 2 20-15 9
9. Viitorul Lucăceni 7 2 1 4 8-15 7
10. Unirea Pişcolt 7 1 2 4 7-14 5
11. ACS Ciumeşti 7 1 2 4 9-26 5
12. AS Ghenci 7 1 1 5 5-19 4
13. CSM Victoria Carei II 7 1 0 6 9-22 3
14. Voinţa Doba 7 0 1 6 3-27 1
Etapa 8 – 28/29 octombrie
• Frohlich Foieni- Kneho Urziceni
• Someşul Oar-Viitorul Lucăceni
• Platanul Marna-Recolta Sanislău
• Real Andrid-AS Ghenci
• Crasna Moftinu Mic-Stăruinţa Berveni
• Ciumeşti-Voinţa Doba
• Unirea Pişcolt-CSM Victoria Carei II

Liga 4, Seria B (etapa 7)

• Cetate 800 Ardud-Voinţa Turţ 2-4
• CSM Satu Mare II-Voinţa Lazuri 5-4
• Sporting Culciu-Dacia Medieşu Aurit 1-3
• Înfrăţirea Tarna Mare-Recolta Dorolţ II Dara 0-0
• Codreana Homoroade-Victoria Apa 0-5
CLASAMENT
1. CSM Satu Mare II 7 7 0 0 41-11 21
2. Victoria Apa 7 5 0 2 23-10 15
3. Voinţa Turţ 7 5 0 2 20-9 15
4. Voinţa Lazuri 6 3 1 2 20-10 10
5. Codreana Homoroade 7 3 0 4 11-26 9
6. Înfrăţirea Tarna Mare 6 2 2 2 13-16 8
7. Recolta Dorolţ II Dara 7 2 1 4 11-13 7
8. Dacia Medieşu Aurit 6 2 0 4 11-18 6
9. Cetate 800 Ardud 7 1 1 5 18-29 4
10. Sporting Culciu 6 0 1 5 8-33 1
Etapa 8 – 28/29 octombrie
• Voinţa Lazuri-Cetate 800 Ardud
• Dacia Medieşu Aurit-CSM Satu Mare II
• Recolta Dorolţ II Dara-AS Sporting Culciu
• Victoria Apa-AS Înfrăţirea Tarna Mare
• Codreana Homoroade-Voinţa Turţ

Liga 5 (etapa 3)

• Ugocea Porumbeşti-Olimpia Domănești 4-1
• Luceafărul Decebal-Dacia Supur 2-1
• Voinţa Lazuri 2 Bercu-Vulturii Santău amânat
• Olimpia Căuaş-Viitorul Viile SM amânat
CLASAMENT
1. Luceafărul Decebal 3 3 0 0 13-6 9
2. Vulturii Santău 3 2 0 1 9-4 6
3. Ugocea Porumbeşti 3 2 0 1 10-6 6
4. Voinţa Lazuri 2 Bercu 2 2 0 0 6-2 6
5. Olimpia Domăneşti 3 1 0 2 5-5 3
6. Olimpia Căuaş 3 1 0 2 7-14 3
7. Viitorul Viile SM 0 0 0 0 0-0 0
8. Dacia Supur 5 0 0 5 4-17 0

Etapa 4 – 28/29 octombrie
• Vulturii Santău-Dacia Supur
• Viitorul Viile SM-Luceafărul Decebal
• Olimpia Domănești-Olimpia Căuaş
• Voinţa Lazuri 2 Bercu-Ugocea Porumbeşti

Ciornă automată