Rugby. Under 18 – CSM Baia Mare a castigat meciul cu Timisoara

In cea de-a doua etapa a returului CN U18, echipa CSM Baia Mare a invins, pe teren propriu, echipa CSS Bega Timisoara, cu scorul 26-7 (21-0). Inainte de inceperea jocului, toti cei prezenti au pastrat un moment de reculegere in memoria tatalui antrenorului Cristian Balan, trecut recent in nefiinta. Aceasta este cea de-a doua victorie din retur, din tot atatea jocuri disputate.

In prima repriza, baimarenii au marcat trei eseuri, prin Alexandru Fat, Catalin Mos si Paul Sarmasag, toate transformate de Daniel Cubas. In repriza a doua, punctul bonus a fost asigurat de incercarea reusita de Paul Sarmasag (ramasa netransformat). Oaspetii au reusit un eseu, transformat. Vineri, 1 aprilie, echipa U18 va juca la Cluj cu Viitorul, iar in debutul returului CN U16, juniorii de la CSM vor intalni, tot in deplasare, “U” Cluj.