Someșul Oar s-a împiedicat, Decebal se apropie la 6 puncte

După etapa a 17-a din Liga a IV-a “Elite”

eliteLupta pentru titlul de campioană a județului Satu Mare se încinge după cea de-a 17-a etapă a Ligii a IV-a “Elite”. Meciurile s-au desfășurat vineri și sâmbătă, iar liderul Someșul Oar s-a împiedicat la Cămin.

Chiar dacă a condus cu 2-0 după o oră de joc, Oarul s-a văzut egalată pe final de meci. Gazdele au revenit, au marcat două goluri, astfel că s-a terminat 2-2. De acest rezultat a profitat Luceafărul Decebal, ocupanta locului secund. Echipa antrenată de Cosmin Iuhas a avut o deplasare dificilă la Recolta din Dorolț. Dar, a reușit să-și treacă în cont cele trei puncte. Recolta a deschis scorul în minutul 31 prin Nandor, iar Luceafărul a egalat prin Marinaș (min. 63). În minutul 80, Lihet a înscris și a adus victoria ocupantei locului secund. Decebal s-a apropiat la 6 puncte de Oar, iar confruntarea directă din etapa a 22-a se anunță a fi una extrem de interesantă. Scorul etapei l-a făcut Talna Orașu Nou. Echipa antrenată de Lucian Homorozan s-a impus cu 7-2 în deplasarea de la Tășnad. Echipa a doua a Olimpiei a câștigat cu greu la Doba cu scorul de 2-1, a revenit după ce a fost condusă cu 1-0.