Sportivele de la “Thomas Gym” la Cupa 1 Decembrie

Aflate la primul lor concurs de fitness, sătmărencele au încântat publicul băimărean

Thomas gymÎn urmă cu câteva zile, la Baia Mare, s-a desfăşurat concursul de fitness “Cupa 1 Decembrie” competiţie organizată de Clubul Sportiv Municipal din oraşul de pe Săsar. Concursul a fost dedicat cu preponderenţă pentru cadeţi la următoarele categorii: până la 7 ani, 8-9 ani, 10-11 ani, 12-13 ani.

La acest concurs au participat şi gimnastele de la CS Thomas Gym din Satu Mare. Clubul sătmărean a participat cu 8 sportive, toate aflate la prima lor competiţie. În ciuda acestui fapt, a emoţiilor inerente, sportivele au obţinut rezultate frumoase, încurajatoare pentru viitor. La catergoria 7 ani, Daria Soponar, Urban Rebeka Beata, Krisztian Maja au obţinut locurile 3, 5 şi 6, la catrgoria 8-9 ani, Majer Rebeka şi Popa-Steiger Patricia s-au clasat pe locurile 2 şi 3, iar la categoria 10-11 ani, Chereji Antonia, Păcurar Livia şi Kiraly Krisztina au încheiat concursul pe locurile 2, 3 şi 4. Sătmărencele practică acest sport de 5 luni având în viitor obiectivul principal de a participa şi de a se clasa pe un loc cât mai bun la Campionatele Naţionale de Fitness Copii din 2016 organizat de Federaţia Română de Culturism şi Fitness.

Antrenorul prof. Marius “Thomas” le doreşte tinerelor gimnaste mult succes pe mai departe şi mulţumeşte sponsorilor care sprijină activitatea.