Succes fără probleme pentru handbaliștii sătmăreni

CSM Satu Mare – Poli II Timișoara 41-26 (18-9)

handbalSala LPS “Ecaterina Both” din Satu Mare a găzduit duminică meciul dintre CSM-ul local și modesta echipă Poli II Timișoara.

Un joc care a contat pentru etapa a 19-a a Diviziei A, Seria B. După cum anticipam, handbaliștii antrenați de Nicolae Istrate nu au întâmpinat probleme. S-au impus la scor, la o diferență mare. Nu au fost probleme, în prima repriză i-a utilizat pe titulari, iar în partea a doua le-a dat ocazia și celorlalți sportivi să joace. CSM Satu Mare conducea la pauză cu 18-9, iar într-un final jocul s-a terminat 41-26. Pentru echipa noastră au marcat: Olah – 14, Ungar – 6, Varga – 5, Rogoz, Mateș, Alisie și Vaștag câte 3, iar Morar, Petruș, Olar și Baros au înscris câte un singur gol. Au apărat Pogyină și Cioroiu.

Având în vedere că liderul din Făgăraș a stat în această rundă, sătmărenii se află acum la 3 puncte de primul loc. În etapa a 20-a va juca în deplasare la HCM Sighișoara în 20 martie.

Alte rezultate din etapa a 19-a:
Univ. Craiova – CNE Sighișoara 40-33
CNOT Brașov – HCM Sighișoara 34-26

Făgăraș și Univ. Cluj au stat, iar meciurile CSM Oradea – HC Sibiu și Muhlbach Sebeș – AH Baia Mare se joacă duminică după încheierea ediției.

Vă lăsăm cu situația în clasamentul general, fără rezultatele înregistrate în ultimele două meciuri ale etapei.Picture 2