Surprize în Liga IV-a de fotbal

liga iv

Sâmbătă s-a dat startul în sezonul de primăvară din fotbalul județean. Din păcate din cele 5 partide s-au disputat doar 3 și un sfert. Mai întâi, la Negrești, gazdele și arbitri au venit degeaba la stadion pentru că nu s-au prezentat oaspeții de la Voința Babța.

Apoi, pe stadionul Someșul, din partida Someșul Oar – Kneho Urziceni, s-au jucat doar 20 de minute. Oaspeții au venit la teren cu doar 7 jucători. Unul dintre aceștia s-a accidentat strategic în minutul 20, la scorul de 2-0 pentru Oar, așa că meciul a fost întrerupt. Asta ca să nu ia bătaie la un scor de maidan. Cu siguranță cele două meciuri vor da câștig de cauză, la masa verde, echipelor gazdă.

Într-un alt meci, șvabii de la Cămin au pierdut în mod surprinzător la Tășnad permițând Someșului Oar să ia avans în clasament.

În prima serie, într-un meci important pentru configurația superioară a clasamentului, Victoria Apa a învins Recolat Dorolț la limită. Un meci interesant a fost la Odoreu acolo une oaspeții au condus cu 2-1 până în minutul 80. Dar gazdele au revenit în final și au câștigat grație unui penalti. Transformarea acestuia a ridicat unele probleme pentru că, șutat puternic, balonul a rupt plasa și a ajuns undeva dincolo de gard. Stupefiat, arbitrul a rămas câteva clipe pe gânduri până s-a dumirit ce s-a întâmplat după care a validat golul.