Teodora Șofran și Răzvan Nojea, pe 3 în Ungaria

scrimaLocalitatea Szigetszentmiklos (Ungaria) a găzduit zilele trecute etapa a șasea a Circuitului European Under 14 la floretă masculin și feminin, doar individual.

În ceea ce privește partea feminină, acolo am avut patru sportive de la CS Satu Mare. Teodora Șofran a reușit să termine concursul pe podium, a cucerit medalia de bronz.

Teodora Turdean a încheiat pe locul 14, Diana Șuta – locul 32, Tamara Ulici – locul 41. Au participat 55 de sportive. La masculin l-am avut pe Marton Reis care a încheiat pe locul 39 din totalul de 44 de sportivi.

În aceeași localitate s-a desfășurat un concurs și la categoria 10-11 ani. Aici, Răzvan Nojea a reușit să termine pe locul 3. Floreta de la CS Satu Mare este pregătită de Dan Șuta, Arnold Izsaki, Eva Lengyel și Attila File.