Trei locuri întâi pentru Tapo Carei la Cupa King-Pong la tenis de masă

pingMunicipiul Oradea a fost gazda unui concurs de tenis de masă intitulat “Cupa King-Pong”, concurs rezervat copiilor, la categoriile 8-10 ani și 11-13 ani. La competiție au participat 55 de sportivi din Satu Mare, Zalău, Cehu Silvaniei, Marghita, Salonta, Carei și Oradea.

Echipa de la Clubul Copiilor -TAPO Carei, avându-i în componență pe Szilagyi Paul, Mudure Marcel, Costea Răzvan, Reitler Eliza, Rad Ayana, Comiati Alexandra, Chiuhan Alexandra și Czier Anitta a avut o prestație excelentă reușind să câștige la trei categorii.

Astfel, Reitler Eliza, Szilagyi Paul și Mudure Marcel s-au clasat pe locul întâi la 8-10 ani fete și băieți, respectiv la 11-13 ani băieți. O altă medalie a fost cucerită de Rad Ayana, locul trei la 8-10 ani.

Pentru cei eliminați în primele faze, s-a organizat un concurs de consolare, acolo unde Comiati Alexandra a terminat pe locul 1, Chiuhan Alexandra pe 2, Czier Anitta pe 3, iar Costea Răzvan pe 4.