Turneul juniorilor “D” de la Satu Mare

Primul meci al fazei zonale din cadrul campionatului juniorilor D la fotbal, meci gazduit de stadionul Somesul, s-a disputat intre LPS Satu Mare si Gloria Bistrita.

Echipa satmareana a inceput foarte bine si la pauza a condus cu scorul de 3-0. Din pacate o a doua repriza mai slaba a elevilor lui Dorel Ziman a permis echipei din Bistrita sa egaleze. Pentru departajare, conform regulamentului, s-au executat lovituri de la 11 metri. Dupa doua serii de lovituri, Gloria Bistrita s-a impus cu 11-10 si a primit doua puncte in timp ce echipa satmareana a primit un singur punct. In al doilea meci LPS Satu Mare a intalnit pe Salina Ocna :ugatag echipa in fata careia a pierdut cu 2-3, golul victoriei oaspetilor venind in ultimul minut de joc. Intr-un alt meci, Viitorul Zalau si Salina Ocna Sugatag au terminat la egalitate, 0-0. La lovituri de departajare Salina a castigat cu 6-5. Ultimele meciuri din cadrul acestui turneu se vor disputa vineri 25 mai dupa urmatorul program: Viitorul Zalau – LPS SM (ora 9.00), Salina Ocna Sugatag – Gloria Bistrita (11.30). Asta pentru ca joi, micii fotbalisti au primit liber din partea organizatorilor.

Înfrângere la Reghin

Asculta acest articol Avântul – Unirea Tășnad 1-0 (0-0) Unirea Tășnad a coborât pe locul 9 după înfrângerea suferită sâmbătă