Unirea Tășnad a obținut sâmbătă un punct cu CFR Cluj II

Meciul din etapa a zecea s-a încheiat 2-2 (1-1)

Chiar dacă a obținut un punct în etapa din weekend, Unirea Tășnad a coborât o poziție în clasamentul Seriei 5 din Liga 3. Pe teren propriu a întâlnit sâmbătă CFR Cluj II, echipa a doua a campioanei României la fotbal.

Meciul a început excelent pentru gazde. Adrian Ciul a trimis o centrare perfectă pentru lovitura de cap a lui Raul Silaghi, astfel că tabela s-a modificat încă din minutul 8. Scorul pauzei avea să fie însă 1-1, clujenii au egalat prin Valentin Costache, după un atac prelungit. CFR Cluj II avea să treacă în avantaj în minutul 81, după ce Mailat a transformat o lovitură de la 11 metri. Dar scorul final avea să fie 2-2, Nemeș a profitat de o greșeală din defensiva clujeană și a înscris în prelungirile partidei.

Unirea: Kereszi – Parnău, Varga, Szekely, D. Vincze, Bolba, Ciul, Vădan, R. Silaghi, Anton, Bălău (cpt.) Rezerve: Gorbe, Cubaș, Cocian, Nemeș, L. Vincze, Palinceac. Antrenori: Cristi Popa și Ovidiu Suciu.

CFR II: A. Rus – Pârv, Kereki (cpt.), Potra, Ispas, Pop, Petruș, Itu, Mailat, Costache, Cazan. Rezerve: Hindrich, Hilandru, Giurgean, Șter, Petruș, Kofi, I. Rus. Antrenor: Alin Minteuan.

• Cetate Râșnov – CS Iernut 3-0

Etapa 11: Comuna Recea – Unirea Tășnad (sâmbătă, 3 noiembrie, ora 14:00), Baia Mare – Târgu Mureș, Dej – Turda, O. Secuiesc – Sănătatea CJ, CFR II – Râșnov, Gaz Metan II – Hărman, Iernut – Reghin, Bistrița – M. Ciuc.

Etapa a 9-a în Liga I

Asculta acest articol Cea de-a noua rundă din Liga I programează trei meciuri deosebite și care se vor juca zilele