Unirea Tășnad se întoarce învinsă după meciul cu Viitorul Ghimbav

Unirea Tășnad a pierdut la o diferență de două goluri primul meci din deplasare. În etapa 5 din Seria 5 a Ligii 3, sătmărenii au fost învinși de Viitorul Ghimbav cu scorul de 2-4 (0-2).

Oaspeții au deschis scorul în minutul 36, după care și-au dublat avantajul două minute mai târziu. La cinci minute de la startul reprizei secunde, Cadar avea să anunțe o revenire, a făcut 1-2. Dar gazdele au înscris apoi pentru 3-1 în minutul 57, respectiv 4-1 în minutul 77. Unirea a mai marcat în ultimele secunde, prin Cadar, iar Viitorul Ghimbav – Unirea Tănșnad s-a terminat 4-2 (2-0).