Universitatea Cluj – LPS Satu Mare 3-5

Juniorii U19 de la LPS Satu Mare au încheiat sezonul cu un amical disputat la Cluj, pe teren sintetic, împotriva Universității, o echipă de mare prestigiu din România dar care azi a ajuns să joace în Liga a IV-a.

Meciul s-a încheit cu scorul de 5-3 în favoarea LPS-lui sătmărean, elevii lui Dacian Nastai dominând trei sferturi din joc. LPS a condus cu 2-0 și 3-1, dar au fost egalați la mijlocul reprizei a doua. Finalul a aparținut sătmărenilor care au mai marcat de 2 ori.

Pentru LPS au marcat Ciocan, Topan, Szekely, Opriş și Nistor (autogol), iar pentru Universitatea au înscris Pintea, Salcău şi Lemac, ultimul fiind fost component al Olimpiei, ca de altfel și antrenorul studenților, Marius Popescu.
După acest meci pentru jucătorii de la LPS mai urmează o săptămână de antrenamemte după care vor intra într-o binemeritată vacanță.