Volei masculin. Divizia A1 – Stiinta Explorari Baia Mare – SCMU Craiova 3-0 (19; 17; 21)

[slideshow id=1473]

Sambata, dupa meciul de handbal, Stiinta Explorari a intalnit pe teren propriu pe SCMU Craiova intr-un meci din cadrul etapei a V-a. In etapa precedenta juvetii au produs surpriza etapei, reusind sa invinga pe teren propriu pe Dinamo Bucuresti cu 3-2. Jucatorii baimareni la randul lor au pierdut la Targu Mures in urma unui joc in care au comis foarte multe greseli tehnice. Jucatorii baimareni au reusit sa se mobilizeze pentru acest meci si dupa doar  o ora si sase minute au invins in trei seturi. In primul set, oaspetii au condus in prima parte a setului (7-8), dupa care gazdele au revenit si s-au impus dupa 20 de minute. Cel de al doilea set nu a avut istoric, baimarenii au condus ostilitatile de la prima pana la ultima minge. Ultimul set a fost mai echilibrat, cele doua echipe au fost la egalitate 21-21, dupa care elevii lui Marius Botea si Sorin Pop au punctat de patru ori si au castigat setul si meciul. Din pacate, cele doua victorii obtinute de echipa baimareana au fost in fata unor noi promovate si ambele pe teren propriu. Stiinta Explorari: Laurentiu Vanatoru, Andrei Veber, Patriciu Pastean, Serghei Lazarev, Ovidiu Teusan, George Socaciu, Mircea Batin (libero), Alex Mitranescu, Liviu Rapeanu, Robert Tutea, Vlad Negrean, Adrian Cocis. Duminica, s-a disputat in devans partida Unirea Dej – CVM Tomis Constanta 0-3.

“U” Cluj – Stiinta Explorari Baia Mare

Dacia Buzau – Dinamo Bucuresti (se joaca miercuri, 11 noiembrie)

Steaua Bucuresti – VCM Piatra Neamt

CVM Remat Zalau – Unirea Dej

Piata “Adiel Florian”

Asculta acest articol Nu se stie cum se va finaliza in instanta litigiul dintre Primarie si SC Piata Aliment SA.