Ziua Poliţiei Române, sărbătorită de poliţiştii tăşnădeni

Politistii din Tasnad

În vederea marcării Zilei Poliţiei Române (25 martie), poliţiştii tăşnădeni au desfăşurat, şi în acest an, o competiţie sportivă la fotbal de sală.

In  21 martie în sala de sport a Liceului Tehnologic Tăşnad a avut loc, de la ora 9:00, campionatul de fotbal inter arme „Cupa Poliţiei 2013 la fotbal”. La competiţie au participat 4 echipe: Echipa Poliţiei Oraşului Tăşnad, echipa Detaşamentului 3 Jandarmi Carei-Tăşnad, echipa Gărzii Nr.2 de Intervenţie Pompieri Tăşnad şi echipa Unităţii Militare 01824 G Sărăuad.

Echipa Poliţiei Oraşului Tăşnad s-a clasat pe locul I, echipa Unităţii Militare 01824 G Sărăuad s-a clasat pe locul II, echipa Detaşamentului 3 Jandarmi Carei-Tăşnad s-a clasat pe locul III şi echipa Gărzii Nr.2 de Intervenţie Pompieri Tăşnad s-a clasat pe locul IV.

După finalizarea competiţiei sportive a avut loc festivitatea de premiere, eveniment la care a luat parte, printre alte personalităţi, prefectul Eugeniu Avram, şeful Inspectoratului de Poliţie al Judeţului Satu Mare – comisar şef de poliţie Dr. Constantin Taloş, o delegaţie de poliţişti din localitatea Mátészalka – Ungaria, Prim Procuror a Parchetului de pe lângă Judecătoria Carei – Anda Mihaela Proşa, Preşedintele Judecătoriei Carei – Radu Ţenter, Preşedintele A.T.O.P. Satu Mare – Iozsef Pinter, consilierul judeţean Oliviu Buzgău, primarul Oraşului Tăşnad – Vasile Mitraşca, reprezentanţi ai Consiliului local Tăşnad şi locotenent colonel Mircea Moise – şeful Detaşamentului 3 Jandarmi.

Organizarea acestei manifestări a fost posibilă datorită sprijinului de care Poliţia Oraşului Tăşnad a beneficiat din partea Clubului Sportiv „Dinamo MSM” Satu Mare, precum şi a Sindicatului Naţional al Poliţiştilor şi Personalului Contractual – Biroul Teritorial Satu Mare.