Image 1
Image 2

CUPA MINERUL

16 echipe se vor bate pentru trofeu

În Sala de ședințe a Complexului Sportiv Național “Lascăr Pană” a avut loc ședința tehnică de repartizare, în grupe, a echipelor participante la ”Cupa Minerul” 2023, la futsal.
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on twitter
Asculta acest articol

Evenimentul se desfășoară în perioada 27-29 decembrie și este găzduit de Sala Polivalentă “Lascăr Pană”.

 

Au fost prezenți, în seara de 15 decembrie, reprezentanții echipelor participante și organizatorii.

Ediția din acest an va avea la start 16 formații și propune 32 de meciuri, câte 12 în primele două zile, respectiv opt jocuri în ultima zi.

Premiile de la Cupa Minerul se ridică la aproximativ 40.000 de lei, aici incluzând premiile primelor trei clasate (20.000 de lei locul 1, 10.000 de lei pentru locul 2500 de lei pentru locul 3), premiile speciale (cel mai bun jucător, cel mai bun portar și golgheter) și tombolele oferite spectatorilor.

Prețul unui tichet este de 15 lei/zi.

Grupe Cupa Minerul 2023

• Grupa A: Shishara Baia Mare, FC Asco, Sebi Marc, FC Alex

• Grupa B: Power Satu Mare, Labradorii, Mărcuș Logistic, Remat Maramureș

• Grupa C: Rechinii, FC Diflora Baia Mare, Dr. Brown’s, Galacticii.

• Grupa D: Narcofee, CS Nordic Boys, Big Auto Star, Redex.

Program Cupa Minerul 2023

• Miercuri, 27 decembrie: Shishara Baia Mare – FC Alex (ora 12); FC Asco – Semi Marc (ora 13); Rechinii – Galacticii (ora 14); FC Diflora – Dr. Brown’s (ora 15); Power Satu Mare – Remat Maramureș (ora 16); Labradorii – Mărcuș Logistic (ora 17); Narcofee – Redex (ora 18); Nordic Boys – Big Auto Star (ora 19); FC Alex – Sebi Marc (ora 20); Galacticii – Dr. Brown’s (ora 21); Remat Maramureș – Mărcuș Logistic (ora 22); Redex – Big Auto Star (ora 23).

• Joi, 28 decembrie: Narcofee – Nordic Boys (ora 12); Power Satu Mare – Labradorii (ora 13); Rechinii – FC Diflora (ora 14); Shishara Baia Mare – FC Asco (ora 15); Nordic Boys – Redex (ora 16); Labradorii – Remat Maramureș (ora 17); FC Diflora – Galacticii (ora 18); FC Asco – FC Alex (ora 19); Big Auto Star – Narcofee (ora 20); Mărcuș Logistic – Power Satu Mare (ora 21); Dr. Brown’s – Rechinii (ora 22); Sebi Marc – Shishara Baia Mare (ora 23).

• Vineri, 29 decembrie: Sfert 1, Locul 1 Grupa A – Locul 2 Grupa B (ora 14); Sfert 2, Locul 2 Grupa A – Locul 1 Grupa B (ora 15); Sfert 3, Locul 1 Grupa C – Locul 2 Grupa D (ora 16); Sfert 4, Locul 2 Grupa C – Locul 1 Grupa D (ora 17); Semifinala 1, Câștigătoare Sfert 1 – Câștigătoare Sfert 3 (ora 18); Semifinala 2, Câștigătoare Sfert 2 – Câștigătoare Sfert 4 (ora 19); Finala mică (ora 20.30); Finala mare (ora 21.30).

V. Gherman

Fii primul care comentează

Lasă un răspuns

TRAFIC LA VAMĂ

Câţi ucraineni mai intră într-o zi în România?

În data de 02.09.2023, prin punctele de fro­ntieră de la nivelul întregii ţări au efectuat formalităţile de control (atât pe sensul de intrare, cât şi pe cel de ieşire) aproximativ 501.700 de persoane, cetăţeni români şi străini, şi peste 140.100 de mijloace de transport.