Steaua a remizat 2-2 la Stuttgart

Steaua a fost la doar câteva minute de o victorie la Stuttgart, echipa pregătită de Laurențiu Reghecampf fiind egalată în minutul 85 prin Niedermeier.

Gazdele au condus cu 1-0 (Ibisevic 5′), roș-albaștrii au întors rezultatul prin Chipciu (6’) care a profitat de o greșeală în apărare și Rusescu (80′) din penalti, după un fault în careu asupra lui Adi Popa, iar Tătărușanu a salvat remiza în minutul 90, însă a avut și câteva erori în repriza secundă. Steaua a aliniat un “11” inedit, cu multe rezerve, principalul obiectiv fiind campionatul și nu Europa, după cum spunea și Becali. Oameni de bază precum Pintilii și Rusescu au intrat abia la pauză, un lucru interesant. În celălalt meci al grupei E, FC Copenhaga a trecut cu 2-1 de Molde.
* Steaua: Tătărușanu – Georgievski, Szukala, Chiricheș, Pârvulescu (81 Latovlevic) – Prepeliță (46 Pintilii) – Ad. Popa, Bourceanu, Filip (46 Rusescu), Chipciu – Nikolic.