GHINION ÎN FOTBAL LA SATU MARE: Ştiinţa Beltiug a părăsit Cupa României

Ştiinţa Beltiug a jucat sâmbătă, 22 iulie, finala Regiunii 2 din Cupa României la fotbal, contra echipei CS Diosig, judeţul Bihor. Băieţii antrenaţi de Marius Baciu şi conduşi de preşedintele Vasile Boudi au avut ghinion pe final de meci, pentru că au primit gol, şi astfel că au părăsit competiţia.

Gazdele au deschis scorul în prima repriză prin Constantin Roşu, pentru ca Edy Bob să egaleze în perioada următoare. După 90 de minute, scorul era egal, 1-1, astfel că s-a trecut la cele două reprize de prelungire. Cu 4 minute înainte de finalul reprizei a doua, CS Diosig a reuşi să marcheze prin acelaşi Constantin Roşu, astfel că bihorenii s-au impus cu scorul de 2-1 şi s-au calificat în prima fază naţională.

Ştiinţa Beltiug: Florin Gorbe – Vlăduţ Ţoca, Marian Negru, Claudiu Şoproni, Daniel Godje, Kecskes Roger, Flaviu Ionescu, Titus Coţi, Alin Merce, Iancu Roşian, Lucian Giurgiuman. Rezerve: Andrei Blidar – Andrei Corodan, Gabriel Dragoş, Eduard Bob, Ovidiu Temian. Antrenor: Marius Baciu.