Două înfrângeri pentru baschetbalistele de la CSM Satu Mare

baschetÎn cadrul turneului de baschet feminin organizat la sfârşitul săptămânii în Timişoara, echipa CSM Satu Mare a susţinut două meciuri de pregătire. Primul, vineri, l-a avut împotriva vicecampioanei României, ICIM Arad.

La fel ca şi în urmă cu o zi, sătmărencele au pierdut meciul cu scorul de 95-72. Arădencele au controlat jocul de la un capăt la celălalt, primul sfert a fost unul mai echilibrat 23-21 pentru ICIM, al doilea câştigat tot de arădence cu 34-21. În sfertul de după pauză am avut egalitate la 17, iar în ultima parte ICIM s-a impus cu 21-13.

Sâmbătă, CSM a evoluat împotriva gazdelor de la BCM Timişoara. Sătmărencele au câştigat doar primul sfert cu 22-15, pentru ca următoarele trei să le piardă cu 15-8, 22-21, 26-21. Partida s-a terminat 78-72 pentru BCM. Cea mai bună marcatoare de la CSM a fost americanca Toccara Ross cu 22 de puncte.