FOTBAL, AMICAL: FC Olimpia a pierdut cu o forţă din Liga a 3-a

Miercuri, 2 august 2023, FC Olimpia Satu Mare (Liga 3) a jucat un nou meci de pregătire, de data aceasta pe terenul celor de la FC Bihor (Liga 3).

Echipa noastră, recent promovată în Liga 3, a întâlnit una dintre forţele campionatului trecut. Bihorenii au reuşit să se impună cu scorul de 5-1, la pauză fiind 4-0. Singurul gol al galben-albaştrilor a fost marcat de Remi Emeriau în repriza secundă, în minutul 55. După o centrare de pe dreapta, atacantul francez al Olimpei Remi Emirau l-a învins cu o lovitură de cap din interiorul careului pe portarul gazdelor.

Pentru FC Bihor au marcat: Florin Chitaş (min. 21 şi 33), Ricardo Farcaş (min. 23 şi 40) şi Sergiu Jurj (min. 80).

Antrenorul Cristian Popa i-a avut la dispoziţie pe următorii jucători: Eduard Lazăr – Ionuţ Gorba, Aidebe Max, Raul Ştef, Daniel Bogdan, Florin Palinceac, Cosmin Anton, Maris Duca, Denis Batin, Alin Cătună, Remi Emeriau, Alex Bonea; Rezerve:Alex Şugar, Vlăduţ Duca – Adrian Zbona, Erich Srepler, Konstiantyn Panin, Cristian Varga, Bicknell John, Daniel Feier, Adrian Crisan;

FC Bihor: Radu Bob – Călin Jurj (min. 60 Flaviu Drăgan), Andrei Gal (min. 46 Sergiu Bactăr), Ricardo Farcaş (min. 60 Alexandru Popa), Alexandru Stoian (min. 60 Daniel Stan) – Vadim Calugher (min. 60 Răzvan Gunie, min. 77 Andrei Moga), Răzvan Gunie (min. 46 Loren Ioviţă) – Andrei Moga (min. 46 Andrei Chindlea), Alexandru Sorian (min. 46 Tiberiu Serediuc), Florin Chitaş (min. 46 Ionuţ Ban) – Marius Hosu (min. 46 Sergiu Jurj). Antrenor: Florin Farcaş