ÎN CĂUTAREA MAI MULTOR OPORTUNITĂȚI DE JOC

Radu Drăgușin confirmă transferul la Tottenham Hotspur

La finalul meciului, în care Tottenham a învins Aston Villa cu scorul de 4-0, Radu Drăgușin și-a exprimat bucuria pentru victorie și optimismul privind perspectivele sale în echipă.

Radu Drăgușin, în vârstă de 22 de ani, a fost transferat definitiv la Tottenham Hotspur în ianuarie 2024, pentru suma de 25 de milioane de euro, plus cinci milioane în bonusuri, și în schimbul cedării temporare a fundașului Djed Spence la Genoa până la finalul sezonului curent.

După ce a evoluat aproape o repriză întreagă în ultimul meci al echipei Tottenham Hotspur împotriva lui Aston Villa, înlocuindu-l pe Micky van de Ven care s-a accidentat, Radu Drăgușin a fost laudat pentru performanța sa. Jurnaliștii de la The Athletic au subliniat că Drăgușin s-a adaptat bine la echipă și că impresionează în antrenamente, fiind nevoie acum doar să primească mai mult timp de joc pentru a-și confirma valoarea.

La finalul meciului, în care Tottenham a învins Aston Villa cu scorul de 4-0, Radu Drăgușin și-a exprimat bucuria pentru victorie și optimismul privind perspectivele sale în echipă. El a subliniat importanța obținerii mai multor minute de joc și a evidențiat faptul că se simte bine integrat în Anglia și în clubul Tottenham Hotspur.