REACȚIA LUI ALEX CHIPCIU

Scandal la finalul meciului Hermannstadt – U Cluj

În urma acestui incident, Alex Chipciu a oferit o altă perspectivă asupra situației.

Meciul tensionat dintre echipele Hermannstadt și U Cluj s-a încheiat cu un incident controversat. Fotbalistul Alex Chipciu a declarat că a fost provocat de un membru al staff-ului echipei Hermannstadt, declanșând astfel un conflict generalizat și acordarea unor cartonașe roșii în finalul partidei. Scorul final al meciului a fost de 1-1.

Universitatea Cluj a reușit să obțină un punct important în acest meci disputat la Sibiu, după ce echipa a fost condusă încă de la minutul 31. Cu toate acestea, “Moții” au reușit să obțină egalarea prin golul spectaculos marcat de Daniel Popa în timpul prelungirilor, după ce atacantul Ianis Stoica deschisese scorul pentru U Cluj.

Golul lui Popa a stârnit agitație în zona băncilor de rezerve, iar conflictul a escaladat, implicând jucătorii ambelor echipe. Arbitrul Marcel Bîrsan a fost nevoit să elimine doi jucători de la Universitatea Cluj, pe Bogdan Mitrea și Andrei Pițian, ambii rezerve neutilizate de Sabău.

În urma acestui incident, Alex Chipciu a oferit o altă perspectivă asupra situației. Chipciu a relatat că a fost înjurat de un angajat al FC Hermannstadt, pe care l-a întâlnit anterior și la CFR Cluj. El a explicat că incidentul s-a petrecut când a trecut pe lângă banca echipei adverse și că a fost indignat de comportamentul acestuia. Chipciu a subliniat că a reacționat în contextul unor trageri de timp și faulturi contestabile care au avut loc în timpul partidei.