West Ham a câştigat trofeul Conference League

Update: West Ham a câştigat trofeul Conference League învingând cu scorul de 2-1. Primul gol a fost marcat de Benrahma, care a transformat un penalty pentru West Ham în minutul 62. Bonaventura a egalat în minutul 67. Golul victoriei a venit în minutul 90, marcator fiind Bowen.

În această seară este programată finala Conference League, a doua din istorie. În ultimul act s-au calificat Fiorentina şi West Ham United. Ambele pornesc practic cu şanse egale de a ridicat marele trofeu. Pentru acest meci, UEFA a delegat o brigadă de arbitri din Spania, la centru fiind Carlos del Cerro. Meciul primeşte fluierul de start la ora 22:00 şi se va vedea în direct pe Pro Arena. Altfel, calificarea în ultimul act al competiţiei este echivalentul a 3 milioane de euro, iar gruparea care va ridica trofeul va ajunge la un total de 5 milioane de euro.