Image 1
Image 2

FOTBAL JUDEȚEAN

Câte etape se mai joacă în Elite, Liga 4 și Liga 5?

Fotbalul județean sătmărean a trecut de o nouă etapă în zilele de 4 și 5 noiembrie 2023. Rezultatele vi le-am prezentat recent, însă acum revenim cu situația din clasamente și meciurile viitoare.
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on twitter
Asculta acest articol

Foarte mulți ne-au întrebat câte etape se mai joacă din acest sezon de toamnă. Pentru a afla, l-am contactat pe Ștefan Szilagyi, președintele Asociația Județene de Fotbal Satu Mare.

 

Am aflat că în Liga 4 Elite se mai joacă o etapă în weekendul 11-12 noiembrie 2023 plus restanțele Partium – Cămin, Dorolț – Orașu Nou și meciul întrerupt Odoreu – Beltiug. Toate echipele din Elite au fost de acord să se întreruptă campionatul.

 

În Liga 4 și Liga 5 se mai joacă până permite vremea, dar nu mai târziu de 3 decembrie 2023.

 

Liga 4 Elite (etapa 10)
• AFC Căpleni-Talna Oraşu Nou 0-10
• Oaşul 1969-Someşul Odoreu 7-2
• Ştiinţa Beltiug-Schwaben K. Cămin, [nepr.] 3-0
• Turul/Partium-Fortuna Căpleni [devans] 4-0
• Unirea Tăşnad-ACS Botiz 1-1
• Recolta Dorolţ a stat
CLASAMENT
1. Unirea Tăşnad 9 6 3 0 32-10 21
2. Oaşul 1969 9 7 0 2 39-18 21
3. Ştiinţa Beltiug 8 5 3 0 19-6 18
4. Talna Oraşu Nou 9 5 2 2 39-15 17
5. Recolta Dorolţ 8 4 1 3 31-14 13
6. ACS Botiz 9 4 1 4 24-16 13
7. Fortuna Căpleni 9 3 1 5 13-29 10
8. Turul/Partium 8 2 3 3 16-15 9
9. Schwaben K. Cămin 8 2 1 5 7-27 7
10. AFC Căpleni 9 1 1 7 9-43 4
11. Someșul Odoreu 8 0 0 8 7-43 0
Etapa 11 – 11/12 noiembrie
• Recolta Dorolţ-ACS Turul Micula
• Talna Oraşu Nou-AS Stăruinţa Berveni
• Fortuna Căpleni-ACS Oaşul 1969
• ACS Botiz-AFC Ştiinţa Beltiug
• Schwaben Kalmandi Cămin-AFC Unirea Tăşnad
• Someşul Odoreu-AFC Căpleni

 

Liga 4, Seria A (etapa 9)
• Voinţa Doba-Unirea Pişcolt 2-2
• Stăruinţa Berveni-Frohlich Foieni 1-3
• Viitorul Lucăceni-Crasna Moftinu Mic 1-4
• CSM Victoria Carei II-Platanul Marna 2-4
• AS Ghenci-ACS Ciumeşti 3-3
• Recolta Sanislău-Real Andrid 6-2
• Someşul Oar-Kneho Urziceni 1-2
CLASAMENT
1. Crasna Moftinu Mic 9 8 0 1 37-10 24
2. Recolta Sanislău 9 7 0 2 29-19 21
3. Someşul Oar 9 6 1 2 29-14 19
4. Platanul Marna 9 6 1 2 31-20 19
5. Frohlich Foieni 9 5 3 1 23-10 18
6. Kneho Urziceni 9 5 1 3 16-8 16
7. Stăruinţa Berveni 9 5 0 4 17-13 15
8. Real Andrid 9 3 3 3 26-21 12
9. Viitorul Lucăceni 9 3 1 5 13-22 10*
10. Unirea Pişcolt 9 1 4 4 10-17 7
11. ACS Ciumeşti 9 1 3 5 20-35 6*
12. AS Ghenci 9 1 2 6 8-26 5
13. CSM Victoria Carei II 9 1 1 7 12-27 4
14. Voinţa Doba 9 0 2 7 7-37 2
*contestaţie
Etapa 10 – 11/12 noiembrie
• Real Andrid-CSM Victoria Carei II
• Ciumeşti-AS Platanul Marna
• Frohlich Foieni-AS Viitorul Lucăceni
• AS Ghenci-ACS Someşul Oar
• Kneho Urziceni-AS Recolta Sanislău
• Crasna Moftinu Mic-AS Unirea Pişcolt
• Voinţa Doba-AS Stăruinţa Berveni

 

Liga 4, Seria B (etapa 9)
• Voinţa Turţ-Voinţa Lazuri 2-2
• Cetate 800 Ardud-Dacia Medieşu Aurit 2-1
• CSM Satu Mare II-Recolta Dorolţ II Dara 4-1
• Sporting Culciu-Victoria Apa 0-10
• Înfrăţirea Tarna Mare-Codreana Homoroade 2-3
CLASAMENT
1. CSM Satu Mare II 9 8 0 1 46-14 24
2. Victoria Apa 9 7 0 2 35-10 21
3. Voinţa Turţ 8 5 1 2 22-11 16
4. Codreana Homoroade 8 4 0 4 14-28 12
5. Voinţa Lazuri 7 3 2 2 22-12 11
6. Recolta Dorolţ II Dara 9 3 1 5 15-17 10
7. Dacia Medieşu Aurit 8 3 0 5 14-21 9
8. Înfrăţirea Tarna Mare 8 2 2 4 15-21 8
9. Cetate 800 Ardud 8 2 1 5 20-30 7
10. Sporting Culciu 8 0 1 7 8-46 1
Etapa 10 – 11/12 noiembrie
• Voinţa Turţ-AS Înfrăţirea Tarna Mare
• Sporting Culciu-AS Codreana Homoroade
• CSM Satu Mare II-AS Victoria Apa
• Cetate Ardud-ACSC Recolta Dorolţ II Dara
• Voinţa Lazuri-AS Dacia Medieşu Aurit

 

Liga 5 (etapa 5)
• Ugocea Porumbeşti-Vulturii Santău, [nepr.] 3-0
• Olimpia Căuaş-Voinţa Lazuri 2 Bercu 0-3
• Luceafărul Decebal-Olimpia Domănești, amânat
• Dacia Supur-Viitorul Viile SM, amânat
CLASAMENT
1. Voinţa Lazuri 2 Bercu 4 4 0 0 16-2 12
2. Luceafărul Decebal 3 3 0 0 13-6 9
3. Vulturii Santău 5 3 0 2 11-8 9
4. Olimpia Domăneşti 4 2 0 2 9-6 6
5. Ugocea Porumbeşti 5 3 0 2 13-13 9
6. Olimpia Căuaş 5 1 0 4 8-21 3
7. Viitorul Viile SM 0 0 0 0 0-0 0
8. Dacia Supur 6 0 0 6 5-19 0
Etapa 6 – 11/12 noiembrie
• Vulturii Santău-Viitorul Viile SM
• Olimpia Domănești-Dacia Supur
• Voinţa Lazuri 2 Bercu-Luceafărul Decebal
• Ugocea Porumbeşti-Olimpia Căuaş

Fii primul care comentează

Lasă un răspuns

Connect with