FOTBAL, CUPA ROMÂNIEI

CSM Olimpia a câştigat, Victoria Carei a pierdut

CSM Olimpia Satu Mare şi CSM Victoria Carei au jucat miercuri, 4 august 2023, în primul tur al fazei naţionale din Cupa României.

CSM Olimpia Satu Mare a reuşit să câştige meciul de pe terenul echipei CSM Sighetu Marmaţiei cu scorul de 2-1. Sătmărenii au condus la pauză cu 1-0, datorită unui unui autogol, pentru ca sighetenii să egaleze în repriza a doua. Golul victoriei pentru CSM Olimpia a fost marcat de Nandor Suveg în minutul 90+4.

Sighetu Marmaţiei: Mihai Oneţ – Raul Hereniuc, Daniel Anghidin, Dacian Dunca, Gheorghe Tomşa, Gabriel Caba, Paul Szegui, Emanuel Dat, Cătălin Sofroni, Alexandru Zaharia, Emanuel Mesah/ Octavian Mureşan – Marco Toma, Mansour, Samuel Urdea, Ianis Negruţ, Florin Simion, Andrei Giamanu, Abdulah, Iuliu Roşianu.

CSM Olimpia: Denis Moldovan – Paul Copaci, Marco Bota, Adrian Bura, Răzvan Prodan, Raul Vidrăşan, Adrian Micaş (cpt.), Alexandru Mărieş, Mihai Lazăr, Viorel Chinde, Emanuel Morar/ Berbeacă Mihail – Raul Apai, Denis Lazăr, Nandor Suveg, Adrian Şter, Mihăiţă Mureşan, Daniel V., Nandor Pop, Răzvan Lucuţ. Antrenor: Cosmin Iuhas.

CSM Victoria Carei a avut parte de un meci echilibrat. la capătul celor 90 de minute, scorul era unul alb. S-a trecut la cele două reprize de prelungire în care Zalău a reuşit să marcheze o dată şi să meargă mai departe în competiţie.

Victoria Carei: Fila Karoly – Adrian Ciul, Lorant Kis, Claudiu Mihale, Roland Vajda, Rafael Popovici, Andrei Hosu, Cosmin Berindea, Ervin Kinczel (cpt.), Andrei Marina, Mario Marina/ Erik Mitracika – Răzvan Negreanu, Deniss Baior, Kevin Barth, Luca Feher, Teodor Bîrle, Tudor Moldovan, David Horvath. Antrenor: Marius Botan.

Zalău: Bogdan Miron – Alexandru Cherecheş, Vlad Fărcăşan, Kascelan Predrag, Cătălin Stoica, Viktor Kun, Alex Negrean, Ovidiu Meşter, Sebastian Culda, Ştefan Nikolic/ David Popean – Florin Pop, Raul Stanciu, Artur Pătraş, Sergiu Pop, Victor Mare, Dario Bora, Bogdan Porumb, David Molnar. Antrenor: Cristian Lupuţ.