FOTBAL, LIGA 3

CSM Olimpia Satu Mare a terminat sezonul la Sânmartin

CSM Olimpia Satu Mare a încheiat vineri, 1 Decembrie 2023, sezonul de toamnă din Liga a 3-a la fotbal.

În etapa a 15-a, sătmărenii antrenați de Cosmin Iuhas au jucat la Sânmartin, județul Bihor, contra celor de la Lotus Băile Felix.

După 90 de minute, sătmărenii s-au impus cu scorul de 1-0, singurul gol fiind marcat în minutul 85 de Moussa Samake, cel care pe 1 Decembrie își sărbătorește ziua de naștere. De precizat că Moldovan a apărat un penalty în prima repriză.

În celelalte două meciuri de vineri, 1 Decembrie 2023, SCM Zalău a câștigat cu Sănătatea Cluj, scor 3-1, iar Minerul Ocna Dej – Minaru Baia Mare s-a încheiat 1-1.

Vom reveni cu mai multe informații.

Urmează pauza de iarnă, iar prima etapă din primăvară este programată pe 9 martie când CSM Olimpia Satu Mare va primi vizita celor de la CSM Victoria Carei, de la ora 15.00.