LIGA CAMPIONILOR

FC Barcelona a învins Paris Saint-Germain în turul sferturilor Ligii Campionilor

Într-un sfert de finală al Ligii Campionilor plin de tensiune, FC Barcelona și Paris Saint-Germain au oferit un spectacol intens, cu o revenire remarcabilă în a doua repriză.

FC Barcelona câștigă cu 3:2 împotriva Paris Saint-Germain într-un sfert de finală palpitant al Ligii Campionilor. Prima parte a fost rapidă, dar a lipsit de ocazii de gol pe ambele părți. Aceasta s-a schimbat rapid în a doua repriză. Imediat după pauză, parizienii au reușit un dublu atac și au întors jocul în trei minute. Apoi, au încercat să marcheze al treilea gol, dar fără succes. După o pasă slabă de la Donnarumma, Barcelona a egalat în minutul 62. După un colț executat perfect de Gündoğan, Christensen a înscris cu capul, ducând scorul la 3:2. Catalanii au acum cele mai bune premise pentru a se califica în semifinale în fața propriilor suporteri marți viitor.