FOTBAL LIGA 3: Înfrângere categorică pentru CSM Olimpia

CSM Olimpia Satu Mare a pierdut într-o manieră categorică al patrulea meci de pregătire. Sătmărenii au cedat, scor 0-3, meciul cu universitarii de la DEAC Debrecen

CSM Olimpia Satu Mare a disputat sâmbătă al patrulea meci amical de la reluarea pregătirilor. De data aceasta formaţia sătmăreană s-a deplasat la Debrecen unde a întâlnit formaţia universitară DEAC, proaspăt promovată în Liga 3 din Ungaria. Iar la Debrecen, după trei victorii consecutive înregistrate în meciurile anterioare, CSM Olimpia a suferit o primă înfrângere. A fost 3-0 pentru echipa DEAC, semn că la formaţia sătmăreană mai sunt multe chestiuni de pus la punct. Dar a fost doar un meci de pregătire aşa că…

Repriza I: Moldovan – Bota, R.Lazpr, Prodan, Micaş, Mărieş, Vidăşan, N.Pop, Chinde, Suveg, Veress.

Repriza II: Trifoi (Oşan) – Apai, Ene, Vereguţ, Micaş (Lucuţ),Vidrăşan, N.Pop (Fl.Mureşan), Chinde (Tamas), Suveg (D.Lazăr), Şter.

Accidentaţi, Zsiga, Bura, Oanea, Berbeacă şi Morar nu au fost utilizaţi în acest meci.

În următorul meci formaţia sătmăreană va întâlni pe CSM Sighet.