FOTBAL, LIGA 3: Victoria Carei mai leagă o înfrângere

CSM Victoria Carei a jucat duminică în deplasare, la Zalău, în cadrul etapei a doua din Liga a 3-a, Seria a 10-a. S-a jucat într-o zi de duminică deoarece SCM Zalău a avut meci joi în Cupa României, astfel că meciul a fost mutat.

Careienii s-au ţinut bine doar în prima repriză în meciul de la Zalău, la pauză scorul fiind unul alb. Dar a venit repriza secundă în care muntenegreanul Stefan Nikolic a făcut “dubla” în decurs de 3-4 minute, ducându-şi echipa în avantaj (min. 61, 64).

În continuare careienii nu au putut să marcheze, astfel că a făcut-o SCM Zalău prin Cristea, în minutul 90. Meciul s-a încheiat cu scorul de 3-0.

SCM Zalău: David Poptean – Alexandru Cherecheş, Ionuţ Sălăjan, Fărcăşan Vlad, Victor Kun, Negrean Alex, Pătraş Artur, Micle Alex, Ovidiu Meşter, Pop Sergiu, Ştefan Nikolic.

Victoria Carei: Fila Karoly – Adrian Ciul, Lorant Kis, Claudiu Mihale, Roland Vajda, Rafael Popovici, Andrei Hosu, Ervin Kinczel, Ioan Moldovan, Mario Marina, Cosmin Berindea. Rezerve: Erik Mitracika, Răzvan Negreanu, Teodor Bîrle, Luca Feher, David Horvath, Kevin Barth, Deniss Baior, Bogdan Nyilvan. Antrenor: Marius Botan.

2. CSM Olimpia 2 2 0 0 3-1 6
3. Minerul Dej 2 1 1 0 6-3 4
4. S. Marmaţiei 2 1 1 0 4-3 4
5. Minaur BM 2 1 0 1 3-1 3
6. Lotus Felix 2 1 0 1 1-2 3
7. Sănătatea Cluj 2 0 1 1 2-3 1
8. Olimpia MCMXXI 2 0 1 1 2-5 1
9. C. Sântandrei 2 0 0 2 1-3 0
10. Victoria Carei 2 0 0 2 0-6 0

Etapa a 3-a: Olimpia MCMXXI – Sighetu Marmaţiei (vineri, 8 septembrie, ora 17:00), Lotus Felix – Sănătatea Cluj, Minerul Dej – SCM Zalău, CSM Olimpia – Minaur BM (sâmbătă, 9 septembrie, ora 17:00), Victoria Carei – Crişul Sântandrei (sâmbătă, 9 septembrie, ora 17:00)