Fotbal: Victoria Carei a jucat miercuri al doilea amical

FOTBAL, LIGA 3: Victoria Carei mai leagă o înfrângere

CSM Victoria Carei îşi continuă campania de pregătire pentru sezonul 2023-2024 din Liga 3 la fotbal. Miercuri, 19 iulie 2023, a jucat al doilea meci amical.

Detalii în continuare

Una dintre cele trei echipe sătmărene din eşalonul al treilea a jucat în deplasare contra celor de la Crişul Sântandrei (judeţul Bihor), o nou-promovată în Liga 3. Gazdele de pe foaie au condus cu scorul de 2-0 la pauză, pentru ca apoi să egaleze prin Andrei Hosu şi Claudiu Mihale. Dar bihorenii au marcat pe final pentru 3-2 şi au câştigat meciul.

Victoria, prima repriză: Nicuşor – Ciul, Kis, Sütő, Vajda, D. Farcaş, Hosu, D. Marina, Lucaci, Berindea, Buhai.

Victoria, repriza a 2-a : Fila – Bîrle, Chencean, Mihale, Feher, Popovici-Ciatău, Barta, Albu, Noah, Dobrai, Moldovan. Au mai jucat: E. Marina.

Careienii antrenaţi de Mihai Sabău-Svegler vor merge sâmbătă într-un cantonament de o săptămână la Miercurea Ciuc, judeţul Harghita. De altfel, este singura echipă dintre cele trei sătmărene care va intra într-un cantonament normal, în alt judeţ.