FOTBAL, LIGA 3

Olimpia revine de la 0-2 cu Sighetu Marmaţiei

Olimpia MCMXXI Satu Mare a jucat vineri, 8 septembrie, meciul al treilea din sezonul 2023-2024 al Ligii a 3-a. Pe stadionul Someşul, băieţii antrenaţi de Cristian Popa au primit vizita celor de la CSM Sighetu Marmaţiei.

Minutul 2: 0-1 – Sighetu Marmaţiei deschide scorul drintr-o “torpilă” expediată de Razako de la mare distanţă.

Minutul 23: 0-2 – Oaspeţii îşi dublează avantajul la o fază fixă. Portarul Olimpiei a respins o minge în faţă, ideal pentru Urdea.

Minutul 70: 1-2 – Feier a fost faultat în careul de 16 metri, iar Remi a înscris din a doua încercare din penalty.

Minutul 86: 2-2 – Fază aproape identică. Feier a fost faultat în careu, Remi transformă penalty-ul.

SCOR FINAL: 2-2

La meci au participat în jur de 5-600 de spectatori.

Olimpia: Siwiec Patryk – Ioan Gorba, Aidebe Maxime, Feher Luca, Raul Ştef Cătălin, Laurenţiu Caba, Denis Batin, Alex Bonea, Duca Maris, Raul Ştef Andrei, Daniel Feier. Rezerve: Tamas Sugar, Alin Cătuna, Florin Palinceac, Andrei Zbona, Emeriau Remi, Ruben Bodea, Panin Kostiantyn, Cosmin Anton, Varga Markusz. Antrenor: Cristian Popa.

Sighetu Marmaţiei: Oneţ – Caba, Simion, Pedro, Hreniuc, Dat, Mensah, Negruţ, Mansour, Razak, Urdea. Rezerve: Mureşan, Dunca, Sofroni, Zaharia, Toma, Giamanu, Bor, Anchidin. Antrenor: George Zima.

4. S. Marmaţiei 3 1 2 0 6-5 5
5. Minerul Dej 3 1 1 1 6-5 4
6. Minaur BM 2 1 0 1 3-1 3
7. Olimpia MCMXXI 3 0 2 1 4-7 2
8. Sănătatea Cluj 3 0 1 2 3-6 1
9. C. Sântandrei 2 0 0 2 1-3 0
10. Victoria Carei 2 0 0 2 0-6 0