Image 1
Image 2
Postare ( Sablon)

SCRIMĂ, SPADĂ

Sătmăreanca Greta Vereș, cea mai bună

Cupa României la spadă a continuat sâmbătă cu proba individuală la feminin. La final, cea care a ridicat trofeul a fost sătmăreanca Greta Vereș, legitimată de mulți ani la CSA Steaua.
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on twitter
Asculta acest articol

Greta a dispus în finală, cu 15-11, de Mihaela Leonte (CS Dinamo). Medaliile de bronz ale probei au fost adjudecate de Emma Șonț (CSA Steaua) și Alexandra Drăgan (LPS Oradea).

 

Greta Vereș are nenumărate medalii și trofee la diferite competiții naționale și internaționale din acest sport.
Altfel, de la CS Satu Mare a participat Daria Hotca, locul 16 la final.

 

 

Rezultatele complete ale tabloului principal:

 

 

TURUL I:

Flavia Mihaela Ciuta (LPS Craiova) – Diana Dona (CSA Steaua) 15-12

Natalia Constantin (CSA Steaua) – Bianca Predoi (LPS Craiova) 15-9

Maria Alina Alexandrescu (LPS Craiova) – Diana Crețu (CSM Corona Brașov) 15-4

Bianca Ștefan (LPS Craiova) – Teodora Costescu (LPS Craiova) 15-14

 

16-IMI:

Greta Vereș (CSA Steaua) – Flavia Mihaela Ciuta (LPS Craiova) 15-8

Renata Axinte (CS Dinamo) – Talida Enache (CSM Corona Brașov) 15-10

Adela Danciu (CSU Craiova) – Alexandra Pătru (CSU Craiova) 15-9

Daria Stănciulescu (CSA Steaua) – Bianca Raicu (CSU Craiova) 15-9

Emma Șonț (CSA Steaua) – Andrada Predoi (LPS Craiova) 15-5

Ștefania Lopătaru (CSM Corona Brașov) – Ioana Bucșa (CSA Steaua) 15-13

Daria Hotca (CS Satu Mare) – Roxana Mihaela Bulborea (CS Farul) 15-13

Bianca Benea (CSM Oradea) – Natalia Constantin (CSA Steaua) 15-12

Alexandra Drăgan (LPS Oradea) – Maria Alina Alexandrescu (LPS Craiova) 15-11

Claudia Năboiu (CSU Craiova) – Cristina Matache (CSU Craiova) 15-13

Cristina Constantinescu (CSA Steaua) – Petra Jurău (LPS Oradea) 15-4

Theodora Ion (CS Farul) – Andreea Dinuț (CUS Craiova) 15-11

Denisa Papuc (CSU Craiova) – Rodica Ștefănescu (CSA Steaua) 15-10

Erica Badea (CSȘ Steaua) – Irina Stan (CSM Corona Brașov) 15-8

Bianca Mitricof (CSM Craiova) – Andrada Ghica (CS Dinamo) 15-7

Mihaela Leonte (CS Dinamo) – Bianca Ștefan (LPS Craiova) 15-4

 

OPTIMI DE FINALĂ:

Greta Vereș (CSA Steaua) – Renata Axinte (CS Dinamo) 15-10

Adela Danciu (CSU Craiova) – Daria Stănciulescu (CSA Steaua) 15-13

Emma Șonț (CSA Steaua) – Ștefania Lopătaru (CSM Corona Brașov) 15-9

Bianca Benea (CSM Oradea) – Daria Hotca (CS Satu Mare) 15-3

Alexandra Drăgan (LPS Oradea) – Claudia Năboiu (CSU Craiova) 15-9

Theodora Ion (CS Farul) – Cristina Constantinescu (CSA Steaua) 15-10

Erica Badea (CSȘ Steaua) – Denisa Papuc (CSU Craiova) 15-13

Mihaela Leonte (CS Dinamo) – Bianca Mitricof (CSM Craiova) 15-12

 

SFERTURI DE FINALĂ:

Greta Vereș (CSA Steaua) – Adela Danciu (CSU Craiova) 15-6

Emma Șonț (CSA Steaua) – Bianca Benea (CSM Oradea) 15-12

Alexandra Drăgan (LPS Oradea) – Theodora Ion (CS Farul) 15-10

Mihaela Leonte (CS Dinamo) – Erica Badea (CSȘ Steaua) 15-11

 

SEMIFINALE

Greta Vereș (CSA Steaua) – Emma Șonț (CSA Steaua) 15-11

Mihaela Leonte (CS Dinamo) – Alexandra Drăgan (LPS Oradea) 15-13

 

FINALA

Greta Vereș (CSA Steaua) – Mihaela Leonte (CS Dinamo) 15-11

Postare ( Sablon)
Postare ( Sablon)

Fii primul care comentează

Lasă un răspuns